Belastingverhoging voor ldc-schermen

De EU wil de belasting op lcd-schermen fors verhogen tot 14 procent. Aanleiding hiervoor is de regelgeving rond de DVI-connector, waarmee de platte beeldschermen digitaal aangestuurd worden.
[Via 404 Magazine]

Wat een absolute onzin. Typisch overheidsgedrag, om iets wat populair is c.q. grootschalig gebruikt wordt zo uit te buiten.
Wist niets van zo’n VDI connector en zal bij gelegenheid eens nagaan wat dit nu exact inhoudt en waarom dit zonodig belast moet worden.

Update: Ik heb inmiddels het artikel gevonden in het Duitse computer tijdschrift CHIP dat de “reden” aangeeft van deze belastingverhoging. Het schijnt namelijk dat een LCD/TFT scherm met een DVI aansluiting niet als computer apparatuur maar als entertainment apparatuur aangemerkt moet worden. Entertainment betekent zeker automatisch meer belasting ? Lees het artikel hier.

Peter de Haas
Peter de Haas

Peter wordt gedreven door de grenzeloze mogelijkheden van technologische vooruitgang en heeft meer dan 35 jaar ervaring op het snijvlak van business en IT. Gedurende zijn carrière heeft hij talloze ontwikkelingen zien opkomen en de impact ervan op organisaties en mensen van dichtbij meegemaakt. Met een scherp oog voor het vinden van oplossingen waar anderen obstakels zien, heeft hij zich ontwikkeld tot een vertrouwde expert in digitale transformaties.

Met Designing a Better Workday. als zijn missie helpt Peter individuen, teams en organisaties nieuwe vaardigheden te ontwikkelen en baanbrekende oplossingen te implementeren die werk slimmer, efficiënter en betekenisvoller maken. Zijn inzichten en ervaring maken hem een gewaardeerde bron voor iedereen die technologische trends wil begrijpen en benutten.

Artikelen: 3841